Mestský festival Urbansummit počas 27. – 29. septembra priniesol do ulíc nášho hlavného mesta odborné diskusie o živote v Bratislave, ale tiež zábavu, hudbu a dobré jedlo. Nás zaujímali predovšetkým nezávislé odborné diskusie, ktoré sme v spolupráci s Incell.tv rozšírili do sveta.

Čo vás na Bratislave baví a čo považujete za najpálčivejší problém? Na čom môže stavať a čo naopak potrebuje urýchlene najskôr zmeniť? Kultúra, šport, prostredie vhodné pre mladé rodiny, životné prostredie, doprava, seniori, turizmus, architektúra či hospodárenie mesta – to je len výber tém, ktoré tvoria komplex života v našom hlavnom meste.

 

Považujeme za veľmi dôležité diskutovať o tom, ako by sme chceli v Bratislave žiť. A zvlášť vo volebnom roku, keď na ďalšie štyri roky rozhodneme o smerovaní mesta. Veríme, že aj náš festival pomohol ľuďom určiť si priority, ktoré je v meste potrebné riešiť a vybrať si kandidáta, ktorý ich podľa nich dokáže zabezpečiť,“ tak znela záverečná reč Davyho Čajku, generálneho riaditeľa spoločnosti Future Proof, ktorá Urbansummit organizovala.


Desiatky „spíkrov“, odborníkov, verejných činiteľov a ďalších významných aktérov z oblasti rozvoja Bratislavy počas niekoľkých prednášok takmer 300 hosťom v hoteli Austria Trend prezentovali množstvo cenných a odborných postojov týkajúcich sa oblastí ako urbanizmus a architektúra, doprava, aktivity obyvateľstva či hospodárenie mesta. Pomyselnou čerešničkou na torte bola debata kandidátov na primátora Bratislavy, ktorej sa zúčastnili aktuálny primátor Ivo Nesrovnal a jeho protikandidáti Matúš Vallo, Václav Mika a Ján Mrva.

 

Súčasťou tohto viacdňového podujatia bol aj festival UrbanFest, ktorý preniesol časť diskusií do nedávno skrášleného verejného priestoru za hotelom Crowne Plaza. Tu si mohla verejnosť počas krásneho počasia okrem diskusií zameraných na ekológiu či turistický ruch, vypočuť predovšetkým debatu kandidátov na post starostu Starého mesta. Spolu so spíkrami sa na Poštovú ulicu presunul aj náš tím, ktorý vďaka plne zariadenému prenosovému vozu mohol aj naďalej nerušene šíriť odprezentované názory do sveta.

Video projektu

Patríte medzi aktivistov či verejne činné osoby a hľadáte spôsob ako svoje názory a znalosti efektívnejšie rozšíriť do sveta? Vysielaním z tohtoročného Urbansummitu sme organizátorom zabezpečili viac ako 4,000 prezretí Live Streamu a dosah na približne 9,000 jedincov. Inšpirujte sa týmto festivalom a spolu s nami rozšírte svoje znalosti a názory medzi omnoho širšie publikum! Pre viac informácií neváhajte a kontaktujte nás prostredníctvom tohto formuláru.