„Už nás nebaví každý večer čakať či zaparkujeme. Ružinovské sídliská sú už po dlhú dobu plné nerezidentských áut a obyvateľom tejto štvrte Bratislavy sa tak parkuje stále ťažšie a ťažšie.
O tomto stále aktuálnejšom probléme sa debatuje už 20 rokov, no riešenie je stále v nedohľadne.“

Práve tento problém si zobral na mušku poslanec Martin Chren, jeden z kandidátov na post primátora Ružinova. Pre širokú verejnosť Martin zorganizoval verejnú diskusiu zameranú práve na problém parkovacej politiky v Ružinove. Počas takmer dva a pol hodinovej debaty okrem samotného Martina vystúpili napríklad Petr Horský (jeden z najväčších odborníkov na parkovanie v Česku a Slovensku), Milan Skýva (jeden z najznámejších dopravných inžinierov na Slovensku) či Braňo Kaliský (architekt a urbanista).

Ako zabezpečiť, aby sa Ružinovčanom lepšie parkovalo? Ako sa vyhnúť tomu, aby nebolo rezidenčné parkovanie iba o vyťahovaní peňazí z ich vreciek? Aké sú najlepšie príklady riešenia tohto problému v iných krajinách Európy? Odpovede nie len na tieto otázky nájdete v zázname Live Streamu, ktorý sme zabezpečovali práve my.

Video projektu

Pozrite si naše riešenie na videu

Michalovi sme vďaka Live Streamu z tejto diskusie pomohli osloviť viac ako 1,500 ľudí, ktorí sa k tejto debate dostali prostredníctvom našej stránky či sociálnych sietí.

Rozmýšľate, ako upútať širšie publikum alebo ako svoje nápady ľahšie dostať do sveta?

KONTAKTUJTE NÁS