Rýchle stroje, napínavá atmosféra, dychberúce okamihy a fantastické vyvrcholenie skvelej sezóny – to všetko a omnoho viac prinieslo vyše trojhodinové finále ďalšieho ročníka IIKC, ktoré sa počas prvého apríla uskutočnilo v Kart1 Arene.

IIKC alebo International Indoor Kart Cup, ako znie celý názov tohto podujatia, sú medzinárodne známe a veľmi obľúbené preteky indoorových motokár. Finále ročníka 2016/2017 prinieslo do Bratislavy neuveriteľné rozuzlenie, počas ktorého si to o titul a s ním spojenú 2,000€ odmenu rozdali predovšetkým tímy Young and Wild a B&B p.b. SRT, ktoré pred pretekmi delil v celkovom bodovaní len jeden jediný bod. Ako sa hovorí, víťaz berie všetko, a to platilo aj v tomto prípade – prvenstvo v pretekoch znamenalo aj prvenstvo v šampionáte.

Šieste a zároveň posledné kolo seriálu IIKC nakoniec vyhral rakúsky tím B&B p.b. SRT, ktorý tak na poslednú chvíľu ukradol tromf z rúk tímu Young and Wild. Tretie miesto v pretekoch vybojovali Go Baby Go, najlepšiu päťku uzatvára tím HRCI a Axel Racing Team.

Celý priebeh finálových pretekov ste mohli aj vďaka nám sledovať naživo z pohodlia svojho domova, o obľúbený, vtipný a vecný komentár sa aj tentokrát pre vás postarala dvojica Martin Straka a Mike Krasňanský. Šiesty ročník IIKC opäť prilákal do Kart1 Areny stredoeurópsku indoorovú špičku a my sme tak mohli znovu byť svedkami krásnych pretekov a ešte krajších súbojov na trati. Už teraz sa tešíme na nový ročník 2017/2018, budete pri ňom s nami?

Video projektu

Patríte medzi milovníkov alebo vyznávačov rýchlych športov? Alebo patríte medzi usporiadateľov lokálnych či medzinárodných športových súťaží?

KONTAKTUJTE NÁS