Najprestížnejšia slovenská literárna cena, ktorá sa udeľuje raz ročne za najlepšie pôvodné slovenské prozaické literárne dielo – to je Anasoft litera. Tento rok sme spoznali už v poradí 13.laureáta tejto prestížnej ceny a vy ste celý galavečer mohli naživo sledovať aj z pohodlia domova.

Občianske združenie ars_litera už od roku 2006 organizuje literárnu cenu Anasoft litera, ktorá každý rok odmení autora alebo autorku najlepšej knihy sumou 10,000 €. Toto ocenenie doteraz získali také osobnosti ako Pavel Vilikovský, Milan Zelinka, Stanislav Rakús, Monika Kompaníková či laureát z roku 2017 Ondrej Štefánik, ktorý cenu získal za knihu Som Paula.

V stredu 19. Septembra 2018 sa v Mestskom divadle P.O.Hviezdoslava v Bratislave konal slávnostný ceremoniál odovzdávania tohoročnej ceny Anasoft litera, o ktorej osude rozhodla odborná porota v zložení Zoltán Rédey, Miroslava Vallová, Lucia Molnár Satinská, Derek Rebro a Patrik Oriešek.

Táto skupinka odborníkov na slovo vzatých nakoniec rozhodla a za najlepšiu slovenskú knihu vydanú v uplynulom roku vybrala knihu Scenár spisovateľky a filozofky Etely Farkašovej. Tá si odniesla finančnú cenu v sume 10,000 eur od softvérovej spoločnosti ANASOFT a ako hmotnú cenu betónovú zarážku na knihy s kryštálmi od štúdia FAKTICKY.

A ako víťaznú knihu hodnotí literárny vedec a člen poroty Zoltán Rédey? „Na Scenári Etely Farkašovej nás zaujme celkový námet a jeho prozaické „podanie“ – problém staroby a starnutia. Autorka ho podmanivým spôsobom tematizuje na prípade starnúcich manželov – intelektuálov, napĺňania alebo naopak „nenaplnenosti“ ich završujúceho sa života – manželského, rodinného a osobitne rodičovského, ale i profesijného, tak ako sa odohráva v nenápadnosti a intimite ich všednej, predovšetkým domácej každodennosti.”

Aj organizátori tohto príjemného, vtipného i obohacujúceho večera využili naše služby a okrem divákov priamo v divadle P.O.Hviezdoslava prostredníctvom nášho Live Streamu a sociálnych sietí oslovili viac ako tisícku ďalších divákov. Pokiaľ chcete aj vy rozšíriť svoje pôsobenie podobným spôsobom, neváhajte a kontaktujte nás prostredníctvom tohto formuláru.

Video projektu

Máte záujem o spoluprácu?

KONTAKTUJTE NÁS